V mesecu maju so likovni ustvarjalci pod mentorstvom učiteljice Danice Arzenšek beležili kar nekaj uspehov.

Na natečaju Evropa v šoli so bili likovni  izdelki Žana Berkenjačevića, Eme Pibernik in Urške Sevčnikar iz 6.b  razreda, uvrščeni na državno tekmovanje.

Učenci  6. In 8. razredov so sodelovali na natečaju Naslikajmo Cinkarno. Na majice so naslikali svoj logotip za eno od 17. poslovnih enot Cinkarne Celje. Učenci so ustvarili izvirne in domiselne oznake posameznih poslovnih enot. Posebna komisija je opravila izbor najboljših.   Učenci so se udeležili zaključne prireditve v Celju, kjer so prejeli priznanja in nagrade.

Med ustvarjanjem:

Fotografije  poslikanih majic:

Utrinki z zaključne prireditve v Celju:

V četrtek, 18. maja, so v Šoštanju otvorili 49. razstavo Likovni svet otrok. Strokovna komisija je izmed 2500 del za razstavo izbrala 382 likovnih del. Na razstavi sodelujejo tudi učenci naše šole. JURE ŠKET, LIA STROPNIK, LUKA DROBEŽ, NEŽA BOROVNIK iz 6.razreda, KATJA LESKOVAR, ROK HUDOVERNIK, URH BRINOVŠEK ter ŽIGA SLEMENŠEK iz 9. razreda, so s svojo mentorico Danico Arzenšek prejeli srebrna priznanja. OŠ Antona Aškerca je zaradi tega šola s pohvalo strokovne komisije.

Razstavljeni izdelki: