Select Page

V Poreču na Hrvaškem vsako leto poteka veliko mednarodno plesno tekmovanje imenovano Dancestar. Udeleži se ga 7000 plesalcev iz več kot 55 različnih držav z vsega sveta, ki se lahko v finalnem nastopu pomerijo, če se nanj uvrstijo na kvalifikacijskih turnirjih, ki so organizirani tekom celega leta po različnih državah  po svetu. Na kvalifikacijah je bilo letos udeleženih več kot 55 000 plesalcev.

Tega prestižnega tekmovanja se je s svojo skupino udeležila tudi učenka OŠ Antona Aškerca Zala Jerčič.

Zala je tekmovala v dveh kategorijah zvrsti urban dance, ki je na tem tekmovanju najbolj zastopana zvrst. S triom Spin Angels je  v kategoriji junior zmagala na kvalifikacijskem turnirju in se uvrstila v top class A ligo ter med najboljšimi plesalci v finalu dosegla šesto mesto.

S skupino Powerkickz pa je v kategoriji senior v najmočnejši konkurenci na celotnem tekmovanju med kar 28 najboljšimi skupinami te kategorije v finalu prikazala vrhunski nastop, premagala celotno konkurenco in dosegla neverjetno 1. mesto.