prote2prote3
Prirodoslovno društvo Slovenije je letos že 9. organiziralo tekmovanje iz znanja biologije za osnovnošolce. Vsako leto do sedaj so sodelovali tudi učenci naše šole, letos še posebej uspešno, saj smo osvojili kar 2 zlati priznanji.

Letošnja tekmovalna tema je bila Orhideje Slovenije.

prote4

Na šolsko tekmovanje, ki je potekalo 20. oktobra 2012, se je prijavilo 5 učencev. Trije so dosegli bronasto priznanje in dovolj točk, da so se lahko udeležili državnega tekmovanja.

Ti trije učenci so bili:
Matic Cesar iz 8. a razreda,
Erik Glinšek iz 8. b in
Jerneja Jenšterle iz 9. b razreda.

Državno tekmovanje je potekalo 30. 11.  2012 v Celju. Jerneja Jenšterle se ga ni mogla udeležiti, ker je bila zadržana .zaradi pomembnega tekmovanja na Češkem.

Matic in Erik pa sta dosegla zlato Proteusovo priznanje. Dokazala sta, da o orhidejah  veliko vesta. Njun trud je bil nagrajen z uvrstitvijo v sam vrh (med prvih 20) med več kot 1200 tekmovalci.

prote1

Iskrene čestitke!