V sredo, 27. 9.2023, smo imeli šestošolci prvi tehniški dan. Ogledali smo si Center ponovne uporabe, kjer prodajajo različne, še uporabne stvari, kot so npr. posoda, igrače, skiroji, knjige in celo pohištvo. Nekateri sošolci so si tudi kaj kupili.

Nato smo obiskali Vilo Rožle, kjer smo prisluhnili predavanju o ravnanju z odpadki. Spoznali smo različne vrste odpadkov:  npr. nevarnih, bioloških,… Naučili so nas tudi, kako zmanjšati količino odpadkov in kako jih pravilno ločevati. Nato smo se sprehodili mimo Škalskega jezera, ki je nastalo kot posledica izkopavanja premoga, do Zbirnega centra  PUP. Tam so nam pokazali, kako ločujejo razne vrste odpadkov, ki jih nato odpeljejo v Celje. Teh odpadkov je res veliko.

Ob zaključku pa so nam celo pustili, da smo se  stehtali na tonski tehtnici. Veliko smo se naučili in se hkrati zabavali. Galerija slik.

Tina in Kaja, 6. c