V mesecu oktobru so letošnji Mladi prostovoljci po predstavitvi področij sprejeli odločitev, kje bodo letos odprli srce za tiste, ki potrebujejo pomoč. S šolo letos sodelujejo oddelek Vrtca Velenje, Center za vzgojo, izobraževanje in usposabljanje  (CVIU) ter Zveza prijateljev mladine Slovenije (ZPMS), Vila Rožle. Mnogi prostovoljci obiskujejo oddelek vrtca in se družijo s predšolskimi otroki. Nekateri ostajajo na šoli kot pomočniki drugošolcem pri razvijanju branja. Drugi pa so se odločili, da se bodo družili z otroki s posebnimi potrebami in otroki, ki obiskujejo nižji izobrazbeni standard na CVIU. Tam pomagajo pri interesnih dejavnostih Ples, Kuharski krožek, Športne igre. Pomagajo tudi v terapevtski sobi pri Snoezelen terapijah ter se družijo z otroki v podaljšanem bivanju. Ostali obiskujejo popoldanske delavnice Torkove pete v Vili Rožle. Skratka našim številnim Mladim prostovoljcem ni dolgčas; zavzeto in odgovorno pridobivajo izkušnje in spoznavajo pomen solidarnosti v današnji družbi. Ker načrtujemo mnoge dobrodelne projekte, se vam kmalu ponovno oglasimo s kolažem fotografij.