klikIMG_0869
19. aprila je bilo na šoli posebno vzdušje. Prvič smo izvedli EKO DAN in tako praznovali ter obeležili svetovni dan Zemlje. V prvem delu dopoldneva so učenci sodelovali v številnih delavnicah, ki so potekale od prvega do devetega razreda, in izvajali različne aktivnosti, ki bodo pripomogle k večji ekološki ozaveščenosti vsakega izmed nas. Delavnice so bile raznolike in zelo zanimive:

V drugem delu eko dneva smo se zbrali v avli šole, kjer je sledila kratka prireditev in predstavitev delavnic. S plakati in izdelki na stojnicah smo avlo spremenili v pravo ekološko tržnico.  Prireditev so otvorili devetošolci  s šolsko eko himno, ki so jo učenci  še dolgo v dan prepevali po šoli. Ob slikah našega planeta in kratkih risanih filmih smo skupaj razmišljali o lepotah matere Zemlje, našem krutem ravnanju do nje ter razsipnem načinu življenja z energijo in vodo. Predstavniki razredov so na kratko predstavili svoje delo v delavnicah, na stojnicah pa smo si lahko ogledali izdelke iz odpadnega materiala, degustirali čaje, žitne izdelke, sadna nabodala in preizkusili naravno kozmetiko. Po predstavitvi smo v avli šole uredili tudi eko razstavo.

Prihodnost je v naših rokah. Želimo, da ekologija postane naš način življenja.

Koordinatorici:
Nataša Pšeničnik, Katja Oman