S sošolko Manco sva bili v juniju kos nepozabni izkušnji. Ker naju je letošnja tema šolskega otroškega parlamenta pritegnila, sva se vanjo poglobili in svoje znanje podelili tudi s 4. a razredom.

Poskusno delavnico sva izvedli že v enem izmed šestih razredov in že takrat so učenci zelo sodelovali.

Ko sva prvič vstopili v 4. razred, nisva imeli visokih pričakovanj glede njihovega zanimanja, a so naju zelo pozitivno presenetili. Toplo so naju sprejeli, dodajali svoje znanje in mnenja, z zanimanjem poslušali in kar je najpomembnejše, z njimi sva spletli veliko prijateljstev.

Zadovoljni, da sva jim uspešni predali znanje iz prvega dela delavnice (ki je bila v večini teoretična), sva z njimi z veseljem opravili tudi drugi del. Vsi so se trudili in lahko smo počeli veliko stvari, na primer, igrali smo pantomimo o čustvih, se veliko pogovarjali in odkrivali svoj notranji svet.

Upava, da bomo še dostikrat sodelovali in utrjevali medvrstniške vezi. Galerija slik.

Tia Pesjak in Manca Hrovat, 7. a