Ponosno predstavljamo maskoto šole, ki jo je ustvarila nadarjena učenka Dalila Bešić iz 9. razreda. Njena domiselnost, inovativnost in ustvarjalnost so se prelile v podobo, ki zdaj ponosno predstavlja duha naše šole.

Maskota je simbol modrosti, vztrajnosti in neustrašnosti. Njena peresa so kot pisani listi knjig, ki se odpirajo v širni svet znanja, hkrati pa simbolizirajo svobodo duha in raziskovanja.

S svojimi krili, ki se širijo v širok objem, ponosno brani vrednote naše šole in spodbuja učence, da s svojim znanjem letijo visoko in dosežejo svoje sanje. Njena prisotnost šoli prinaša občutek pripadnosti, zaupanja in navdiha za nove dosežke.

Ob tej priložnosti se zahvaljujemo Dalili za njen prispevek k ustvarjanju simbola, ki bo krasil naše prostore in nas spominjal na pomembne vrednote, ki jih gojimo v naši šolski skupnosti. Maskota je zmagovalec našega srca in ponosna predstavnica naše šole!

Šolska skupnost