V torek, 4. junija 2024, so se naši petošolci podali na izlet, kjer so si ogledali Rimsko nekropolo v Šempetru in jamo Pekel. Med ogledom Rimske nekropole jih je vodička navdušila s svojo razlago in nasmejala s številnimi anekdotami. Učenci so bili še posebej presenečeni nad številom grobnic, ki so jih našli v reki Savinji.

Po končanem ogledu so se hitro odpravili proti jami Pekel. Vzeli  so si čas za malico in osvežitev. Z dobro voljo so nato vstopili v jamo, kjer jih je vodič popeljal skozi čudovit podzemni svet kapnikov, stalaktitov, stalagmitov in potočnih rakov.

Po ogledu jame so se učenci še nekoliko poigrali na igrišču pred jamo, nato pa so se dobre volje vrnili nazaj v šolo. Celotna izkušnja je bila izjemno zanimiva in poučna. Galerija slik.