pomanjana

V okviru Eko šole smo v projektu Voda kot življenjska vrednota mesečno spremljali porabo vode na centralni šoli. Vodni detektivi (Urška Kuzman, Ajda Kričaj in Pia Hudournik) so nadzirali zapiranje pip, opozarjali na pokvarjene, kapljajoče pipe ter z nalepkami in plakati spodbujali k varčnejšemu ravnanju z vodo.

Sedaj vam predstavljamo dnevno porabo vode  ( v m3).
image001

S porabo sicer nismo ravno zadovoljni, a vendar opažamo, da se poraba le-te  nekoliko zmanjšuje.

Nekaj preprostih nasvetov, ki jih lahko upošteva vsak izmed nas in s tem pripomore k zmanjšanju porabe vode.

– nalepke nad našimi pipami nas opominjajo, da pravočasno zapiramo pipe, da voda ne teče v prazno;

– pri likovnem pouku pazimo na površino in obleko (zaščitna obleka), da je manj čiščenja,

– pri likovnem pouku (glina,…) najprej umijemo roke in pripomočke v vedru, šele nato v umivalniku,

– med umivanjem zob, ko z zobno ščetko čistimo zobe, lahko vodo zapremo.

Želimo si, da bi bili še naprej varčni z vodo in vas, dragi učenci in učitelji, spodbujamo k razmišljanju, kako porabo vode še bolj zmanjšati. Galerija slik

Milena Luknar