klik7826.jpg
V mesecu marcu 2009 smo učenci turistične vzgoje in  raziskujem domači kraj, ob 50. letnici nastanka našega mesta, izvedli razgovore z znanimi Velenjčani:: g. Avgustom Tanškom, g. Marjanom Marinškom in 6 PACK ČUKURJEM.

Gospoda Tanška smo gostili prvi teden v marcu. Predstavil nam je svojo knjigo v kateri opisuje Škale in  nastanek Velenja.

Gospod Marjan Marinšek nam je pripovedoval o nastanku Pikinega festivala, o svojih knjigah ki jih je izdal  in njegovih bogatih zbirkah  (Šolske prve čitanke, Gasparijeve razglednice,…).

V četrtek, 5. 3. 2009, nas je obiskal 6 PACK ČUKUR. Postavili smo mu kar nekaj  vprašanj iz njegovega pestrega življenja; od otroštva do sedanjosti. Sam je napisal veliko pesmi, tudi o našem Velenju. Predstavil nam je pesmi iz njegove nove plošče. Nekaj nam jih je tudi zarepal. Ob  njegovi predstavitvi smo se nasmejali, saj je zelo vesel in prijazen človek. Galerija slik.

Učenci turistične vzgoje