klikP1090732

Že tretje leto smo učenci OŠ Antona Aškerca obeležili svetovni dan Zemlje. Zavedamo se, da nismo lastniki Zemlje, smo le njeni obiskovalci in tako se tudi obnašamo do  nje. Na vsakem koraku skušamo ohranjati naravo, skrbeti za njeno čistost. Zavedamo se, da to, kar bomo dali mi naravi, to nam bo ona tudi vrnila.  Danes smo učenci ustvarjali iz odpadnih in naravnih materialov.

• Prvošolci so iz odpadnega papirja izdelovali vetrnice, pisali in risali ekostrip.
  • Drugošolci so izdelovali živali iz papirja.
  • Tretješolci so izdelovali možice iz žagovine, posadilo žito.
  • Četrtošolci so izdelovali naravne barve in z njimi barvali tkanine.
  • Petošolci so izdelovali družabne igre iz odpadnih materialov in sončke življenja.
  • Šestošolci so proučevali različna drevesa v Velenju, in sicer v Sončnem parku in ob Velenjskem jezeru.
  • Sedmošolci so iz odpadne embalaže  izdelovali avtomobile.
  • Osmošolcem so se pridružili dijaki iz Šolskega centra Velenje, program Okoljevarstveni tehnik, ter jim pripravili kratko predavanje o odpadkih nato so jim pomagali pri izdelovanju torb iz odpadne embalaže.
  • Devetošolke so izdelovale kreme iz naravnih materialov, fantje devetošolci pa so pripravili obrok iz ekohrane.

Vsi skupaj smo se pred začetkom ustvarjalnega dela udeležili zbiralne akcije papirja in prinesli v šolo velike količine le tega.

Šolski novinarji so naše delo spremljali in ovekovečili s fotografijami.

Med nami ni bilo nikogar, ki bi mu bilo danes dolg čas in ne bi pri delu užival z mislijo, da smo naredili nekaj dobrega za nas in Zemljo.

Naše izdelke si lahko ogledate na razstavi v avli šole. Kako je delo potekalo pa si poglejte v Galeriji slik.

Ekoordinatorici:
Katja Pristušek