klik1_0641

21. september –svetovni dan miru.
Na ta dan smo želeli učenci OŠ Antona Aškerca prispevati delček k boljšemu in lepšemu svetu. Sajenje dreves je simbol upanja in življenja. Na ta dan so po celem svetu otroci sadili drevesa za jutri… Odraslim želimo sporočiti, da nam ni vseeno, v kakšnem svetu bomo odraščali, želimo dvigniti zavest o okoljskih spremembah.

Želimo, da drevesa, pljuča Zemlje, ostajajo in rastejo z nami, se z nami starajo, so v ponos bodočim generacijam.
Čez nekaj let želimo reči našim otrokom: »Glej, to drevo smo mi posadili!«

Dan sajenja dreves poteka že od leta 2004. Lani je ta dan povezal otroke iz 2000 šol iz 122 držav vsega sveta, posadili so 300 000 dreves.

Ker želimo, da se številka veča iz leta v leto, smo prešli tudi mi, učenci OŠ Antona Aškerca, od besed k dejanjem in posadili naše prvo drevo. Tako smo prispevali svoj delček k uresničitvi želje mednarodnega projekta ENO-dan sajenja dreves-, da se do leta 2017 vrne Zemlji 100 milijonov dreves. Galerija slik.

Koordinatorici eko šole:
Katja Oman
Nataša Pšeničnik

STYLE–>

21. september –svetovni dan miru.

Čez nekaj let želimo reči našim otrokom: »Glej, to drevo smo mi posadili!«

Več slik na www.askerc.si.