Včeraj smo v jutranjih urah prispeli na Portugalsko in lep, sončen dan izkoristili za raziskovanje čudovitega obmorskega mesta Porto.

Današnji dan je bil delovno obarvan. V matični šoli skupine šol Agrupamento de escolas de Briteiros  nas je vodstvo šole in skupina učencev zelo toplo sprejela. Učenci glasbenega krožka so nam pripravili kratek program in nas presenetili s slovensko glasbo. Skupina osmošolcev nas je samostojno popeljala na ogled šole. Spoznali smo njihov šolski sistem, prostore in opremljenost le teh. V šolski knjižnici smo prisluhnili nadarjeni sedmošolki, ki je petošolcem doživeto interpretirala knjigo portugalske avtorice.

V popoldanskem času nam je gospod ravnatelj Luis Morais razkazal zgodovinsko mesto Guimarães. Galerija slik.