V četrtek, 10.5.2018 smo petošolci obiskali Ljubljano. Ogledali smo si staro mestno jedro, se povzpeli na grad in sodelovali pri učni uri računstva. Kako pa je bilo, sta zapisala tudi dva petošolca.
V šolskem muzeju mi je bilo zelo všeč, saj smo se vživeli v vloge in bilo je kot v starih časih.
Na gradu je bil čudovit razgled na celo Ljubljano.
V starem mestnem jedru je bilo pa najbolje, saj smo si ogledali Tromostovje.
Po ogledih številnih znamenitosti pri Ljubljanici smo se odpravili na sladoled.
Pika, 5. B

V četrtek, 10.5. smo šli petošolci na ekskurzijo v Ljubljano. Vsem je bilo zelo všeč.
Razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina je šla v šolski muzej, druga pa po Ljubljani. V šolskem muzeju smo imeli uro računstva. Dva sošolca sta bila kaznovana in sta morala jahati osla in klečati na koruzi. Pisali smo z nalivnikom, ki smo ga pomakali v črnilo. Pouk mi je bil zelo všeč, saj sem spoznala, kako je bilo, ko sta v šolo hodila moja stara starša. Na začetku me je bilo kar malo strah, na koncu pa se je vse dobro končalo. Druga skupina je odšla po Ljubljani in si ogledala nekaj znamenitosti.
Na koncu smo šli še na sladoled in na grad.
Med vožnjo domov smo peli ljubljanske pesmi.
Ta izlet mi je bil res všeč.
Klara, 5. A

Oglejte si še Galerijo slik.