DSC020021
Na polju je kmet pozabil bučo. A ni dolgo ostala osamljena. Živali, ki so si ob bližajočih se hladnih dneh iskale zavetje, so si v njej želele urediti stanovanje. Takrat pa so nastale težave… Takšna je vsebina pravljice, ki so ji prvošolci prisluhnili skupaj z otroki iz vrtcev Najdihojca in Vrtiljak. Na prvo srečanje v okviru druženja pod mavrico prijateljstva, ki v tem šolskem letu praznuje že 5. rojstni dan, so svoje nove prijatelje iz vrtca povabili 23. in 24. oktobra. Pravljici je sledila urica skupnega ustvarjanja. Galerija slik

Bučko, ki jo je nerodni zajček razbil, smo najprej s pretikanjem vrvice skrbno zašili.

DSC020211

V njen široko zevajoči trebušček smo narisali junake pravljice, ki so želeli stanovati v njej.

DSC021521

Bel delček, ki se je izgubil na polju, smo potrpežljivo zapolnili s trganko.

DSC021881

In naša bučka je v toplih barvah pozdravila jesen.

DSC021691

Da bi jo lahko odnesli domov, smo izdelali košarico iz gline. Pridno smo gnetli in jo skrbno oblikovali.

DSC022271

Da bi bila čim lepša, smo jo še okrasili z vzorčki.

DSC022311

Tako, naše košarice se samo še posušijo, zapečejo v pečici, da bodo čimbolj trdne … in pripravljene za … če ne za bučke, pa za bučno seme.

DSC022611

Mi pa smo  ob slovesu ugotovili, da smo že pripravljeni na nove dogodivščine ob našem naslednjem druženju v mesecu novembru.