Vsem otrokom  je skupno, da radi raziskujejo in … da imajo radi živali. Tudi otroci iz vrtcev Vrtiljak in Najdihojca ter učenci iz CVIU niso izjema. 24. in 25. januarja smo jih Mladi naravoslovci naše šole z mentorico Sonjo Zager povabili v “svojo hišo eksperimentov in mini živalski vrt”.

Bilo je zanimivo, zabavno, malo hrupno, malo packasto, malo mokro, pa zelo mehko in puhasto. Mali in malo večji znanstveniki so navdušeno odkrivali male-velike skrivnosti znanosti. Povzročali so vulkanske izbruhe, izstreljevali poskočne rakete, razcvetali čarobne cvetove, ustvarjali veeeelike milne mehurčke, kukali skozi mikroskop ter božali in pestovali prijazne živali. Galerija slik

DSC02197

Znanstveniki morajo imeti seveda posebna zaščitna oblačila.

DSC02199

Razdelili smo se v skupinice in se navdušeno lotili dela.
Kdo bi verjel, da lahko vulkani bruhajo tudi na mizi, pa še barvo lave smo lahko izbrali.

DSC02248

V raketo skriješ “čudežno tabletko”, dodaš malo “goriva” in … čakaš na izstrelitev visoko v zrak. Pozor … raketa leeeti!!!

DSC02344

Nekaj črtic s flomastrom na krogec iz posebnega “čarobnega” papirja, krogec natakneš na tulček, namočiš v vodo … in tvoja rožica zacveti.

DSC02246

Kaj je lepšega kot packanje. Tokrat po gosti škrobni masi. Le kdo bi verjel, da je tista, iz katere mama naredi puding, čisto podobna.

DSC02243

Kdo naredi večji milni mehurček?!

DSC02270

Ali pa – kdo se ne boji postaviti v milni tunel?!

DSC02416

Povečevalno steklo se imenuje napravica, ki ti v solnem kristalu drobne kristalčke naredi velike in zanimive.

DSC02223

Pa še pogled v mikroskop. Kaj res mama s temle čudom soli juho?!

DSC02287

Le zakaj bi se bali prijaznega pisanega močerada? Zabavno žgečka, ko ti pleza po dlani.

DSC02279

Vodna želva rdečevratka se pa noče božati. Kar v svoj trdi oklep se je skrila.

DSC02233

Zajček Maks pa je prav užival v toplih naročjih in ob božajočih dlaneh.

DSC02286

Tudi živahni šolski hrček Tonček se ni branil željnih otroških dlani.

DSC02278

Malo bolj plašna samička morskega prašička – Čopka pa se je raje skrila v varno naročje.

DSC02328

Prava zanimivost je bil dihurček Aleks.

DSC02297

V našem živalskem vrtu ni manjkal niti čisto pravi domači zajec. Čeprav velik, radovedno vohljajoč, je bil tako prijetno mehak za božanje.

DSC02327

Občudovanja in navdušene pozornosti je bil deležen tudi prijazen in prikupen kuža Jacky.

DSC02332

Raziskali smo še druge zanimivosti, ki jih skriva kemijska učilnica. Tudi čisto posebno tablo, ki celo posnema oglašanje živali.

Po uspešno opravljenih nalogah pa nas je čakalo še prijetno presenečenje. Spretni prsti Romane Kolenc so iz balonov ustvarili zanimive živali in vsak je eno lahko odnesel domov.

DSC02313

Pokazala nam je, kako se izdela srček.

Kaj bomo pa naslednjič počeli? Karkoli že, gotovo bo zabavno. Nasvidenje do takrat.

DSC02312