Karitas-logo

Spoštovani starši in učenci!

Naša šola letos prvič sodeluje v dobrodelni akciji Pokloni zvezek, ki poteka pod okriljem Slovenske karitas. Če lahko, ste vabljeni, da pomagate zbrati čim več novih, velikih, praviloma črtastih zvezkov za preko 12.000 socialno ogroženih osnovnošolcev. Učenci bodo v šoli prejeli razglednico, na katero lahko narišejo ali zapišejo pozdrav za sovrstnika, ki bo prejel zvezek.

Poklonjeni zvezek ali zvezke naj učenci prinesejo v šolo najkasneje do 10. junija 2015, ko jih bomo izročili na sedež Karitas v Velenju.

Na Karitas se vsako leto obrnejo številne družine, ki potrebujejo pomoč tudi pri nakupu šolskih potrebščin. Če ste tudi sami v stiski ali poznate koga, se je v Velenju mogoče prijaviti za tovrstno pomoč na sedežu velenjskega Karitas, na Kersnikovi 13, vsako sredo v maju, ob 17. 30 uri.

Oglejte si film o dobrodelni akciji (za učence od 5. do 9. razreda)

Oglejte si film o dobrodelni akciji (za učence od 1. do 4. razreda)

Podrobnejše informacije o akciji najdete na http://www.karitas.si/akcije/pokloni-zvezek

Verjamemo, da nam bo s skupnimi močmi uspelo opraviti še eno dobro delo in s to obliko solidarnosti razvijati sočutje do soljudi v stiskah.

Janja Vivoda,
vodja dobrodelne akcije Pokloni zvezek