Po dveh mesecih, ko smo se prvič srečali devetošolci OŠ Antona Aškerca in OŠ Šalek ter prisluhnili predavanju Andreja Pešca, univ. dipl. pol., na temo poklicne izbire, smo se ponovno sestali 11. 12. 2019 na soočenju ZA in PROTI na šoli gostiteljici. Po prijaznemu pozdravu ravnatelja OŠ Antona Aškerca Zdenka Goriška, smo se predstavili drug drugemu, nato pa se posedli za pripravljeno omizje. Pred soočenjem smo imeli nekaj časa za pripravo – pregled literature letošnjega otroškega parlamenta, objavljenega na spletu. Obnovili smo tudi pravila retorike, predvsem argumentiranje. Pridobljeno znanje na temo izbire poklicne poti smo uporabili v soočenju. Izbrana trditev se je glasila: »Za poklicno pot se moramo odločiti izključno sami«. Učenci OŠ Antona Aškerca so zagovarjali trditev ZA, učenci OŠ Šalek pa PROTI. Soočenje je privedlo do spoznanja, da naj bi se za poklicno pot načeloma odločili sami, pri tem pa nam koristijo nasveti in izkušnje odraslih.

Soočenje je bilo zanimivo, saj smo razpravljali o pomembni temi – poklicni odločitvi. Se že veselimo naslednjega srečanja. Galerija slik.

Miha Lamot, 9. r., OŠ Šalek